Aktualne informacje: źródło www.radiomaryja.pl
Serwis informacyjny: Skrót informacji z kraju i ze świata    Polski Punkt Widzenia 15.07.2019    Min. P. Gliński złożył wizytę na placu budowy Muzeum „Pamięć i Tożsamość” w Toruniu    Beata Szydło nie została wybrana na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia PE    [TYLKO U NAS] prof. P. Gliński: Skoro władze lokalne po 1989 roku nie zrobiły nic szczególnego, aby upamiętnić Westerplatte, państwo polskie musi przejąć odpowiedzialność    Ustawa o ochronie małżeństwa, rodziny i dobra dziecka    [TYLKO U NAS] M. Korzekwa-Kaliszuk: Przykład franciszkanów pokazuje, że czasem wystarczy iskierka nadziei    Sprawdź, w której aptece kupisz swój lek    Sprawdź, gdzie są najkrótsze kolejki na operację usunięcia zaćmy    Informacje dnia 15.07.2019 [20.00]    [TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Jak tlenu potrzebujemy dziś jasnego stanowiska Kościoła, jeżeli chodzi o atak lewackich ideologii na Kościół    Policja: trwają działania operacyjne ws. zaginięcia 5-letniego Dawida

   W dniach 5-7 kwietnia 2019 roku Poseł do Parlamentu Europejskiego Urszula Krupa uczestniczyła z ramienia Europejskiej Grupy Konserwatystów i Reformatorów w Trzecim Politycznym Forum Azja-Europa odbywającym się na Sri Lance. Tematem przewodnim spotkania były wyzwania związane z problemami starzejącego się społeczeństwa, czyli kwestie zabezpieczeń społecznych i zatrudnienia, a także aktualne i wymagające pilnego rozwiązania problemy w rejonie Azji. Forum rozpoczęło się w piątek 5 kwietnia oficjalną kolacją w rezydencji przewodniczącego Parlamentu Karu Jayasuriya. W sobotę trwały obrady, które rozpoczęły się przemówieniem premiera Sri Lanki Ranil Wickremesinghe. Po nim przemówienia wygłosiło wielu polityków z krajów Azji oraz Europy, którzy naświetlili obecnym główne problemy, z którymi boryka się społeczeństwo, a także propozycje możliwych rozwiązań. Głos zabrali między innymi Geoffrey Van Orden z Wielkiej Brytanii, poseł do Parlamentu Europejskiego, Daya Gamage, Minister Przemysłu i Polityki Socjalnej na Sri Lance, Ulrike Trebesius z Niemiec, poseł do Parlamentu Europejskiego, Park Ro-byug z Republiki Korei oraz wielu innych polityków przybyłych na to spotkanie. Owocny dzień pracy zakończył się kolacją w rezydencji prezydenta Sri Lanki Maithripala Sirisena. 

   W niedzielę 7 kwietnia organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom zwiedzanie kolonialnego miasteczka Galle. Fort Galle zbudowany był przez Portugalczyków w XVI wieku, przejęli go potem Holendrzy, a następnie Brytyjczycy. Pierwszym punktem zwiedzania było Narodowe Muzeum Morskie oraz Muzeum Archeologii Morskiej, które powstały, aby odtworzyć kulturę rybaków dzięki handlowi Oceanem i związanym z nim środkom życia. Przybyli goście na każdym kroku mogli doświadczyć niezwykłej gościnności ze strony mieszkańców Sri Lanki. Organizatorzy zadbali o każdy najmniejszy szczegół, nie tylko podczas odbywającej się konferencji, ale również wszelkich innych aktywności, które miały miejsce w tym czasie.

 

1

2

3

4

5

6

Mr Daya Gamage

thanking letter

Logowanie

Wyszukiwarka

Polecane Linki

EP logo RGB EN

 

big logo ecr FI

 

 

Kalendarz obrad PE 2019

kalendarz2019