Aktualne informacje: źródło www.radiomaryja.pl
Medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata zostanie dziś uhonorowanych dziesięć rodzin    Szef gabinetu prezydenta udaje się do Waszyngtonu na rozmowy przygotowujące spotkanie Duda- Trump    Japonia: D. Trump naciska w sprawie handlu i wyraża optymizm w kwestii Korei Płn.    PKW: wyniki głosowania z 99,31 obwodowych komisji wyborczych – PiS 45,56 proc., KE 38,3 proc.    W DRK zatonął statek na jeziorze: 30 ofiar, 200 zaginionych    Węgry: Fidesz zdecydowanie wygrał wybory do PE    Polscy prokuratorzy i technicy kryminalistyczni rozpoczęli prace w Smoleńsku    PKW: wyniki głosowania z 99,25 obwodowych komisji wyborczych – PiS 45,57 proc., KE 38,29 proc.    41 interwencji strażaków przez dobę na Podkarpaciu    Informacje Dnia 27.05.2019 [08.00]    Litwa: najwięcej mandatów do PE zdobyli konserwatyści    Prognoza pogody 27.05.2019

 

Na zaproszenie Poseł do Parlamentu Europejskiego dr n. med. Urszuli Krupy w dniach 10-13 kwietnia 2019 roku do Belgii przyjechała grupa gości z Łodzi.

Wizyta w Parlamencie Europejskim miała miejsce 12. kwietnia i rozpoczęła się prelekcją wygłoszoną przez pracownika Parlamentu na temat pracy i funkcjonowania tej instytucji europejskiej. Poseł Urszula Krupa opowiedziała o swojej działalności i pracy w komisjach parlamentarnych, odpowiedziała również na pytania, które pojawiły się w trakcie spotkania. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć również salę plenarną z trybun. Ks. Zdzisław Maciej Łazarek odprawił Mszę św. w „sali medytacji”.

            Wizyta w Parlamencie Europejskim zakończyła się wspólnym obiadem, następnie uczestnicy wycieczki udali się na zwiedzanie Brukseli. Mogli zobaczyć przede wszystkim Grand Place z domami cechowymi, ratusz miejski, Manneken Pis- symbol stolicy Belgii, a także Katedrę św. Michała i Goduli.

            Wizytę w Parlamencie Europejskim poprzedziło zwiedzanie Brugii, czyli tzw. „malutkiej Wenecji Północy”. Zaproszeni goście uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej w języku polskim w Bazylice Świętej Krwi.

 

z1

z2

 

Logowanie

Wyszukiwarka

Polecane Linki

EP logo RGB EN

 

big logo ecr FI

 

 

Kalendarz obrad PE 2019

kalendarz2019