Aktualne informacje: źródło www.radiomaryja.pl
Poznań: W poniedziałek rozpocznie się V Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych    Rosja: Trwają wybory prezydenckie    Irlandia: Modlitwa różańcowa w intencji obrony życia    Ewangelia na niedzielę    Ekstraklasa. Grad bramek, rzut karny i czerwień w Kielcach    Short track. Natalia Maliszewska wicemistrzynią świata!    Toruń: Trwają nauki rekolekcyjne prowadzone przez red. Grzegorza Górnego    Polski punkt widzenia 17.03.2018    Wrocław: W ramach „Wielkanocnej Paczki dla Rodaków ze Lwowa” zebrano ponad 3 tony żywności    Partie przygotowują się do wyborów samorządowych    Prof. Chen: ułożenie szczątków kluczowe w badaniu katastrofy smoleńskiej    Papież Franciszek: Jedyną mądrą i niezwyciężoną bronią jest miłość ożywiana przez wiarę, ponieważ ma moc rozbrojenia sił zła

DSC 1017

 

W dniach 28-30 listopada 2017 roku Poseł Urszula Krupa z ramienia Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, wzięła udział w dorocznym szczycie kobiet przywódców politycznych, który miał miejsce w Reykjaviku. Wydarzenie pod hasłem „We Can Do It” („Możemy to zrobić”) zostało zorganizowane we współpracy z Parlamentem i rządem Islandii. Kraj ten jest bowiem światowym liderem jeśli chodzi o równość kobiet i mężczyzn. Konferencja odbywała się w hali koncertowej i centrum informacyjnym Harpa i przyjęła około 400 uczestników ze 100 krajów świata. Gościem specjalnym szczytu była Vigdis Finnbogadottir, która w 1980 roku jako pierwsza kobieta na świecie została wybrana w demokratycznych wyborach na stanowisko prezydenta w Islandii. Na szczycie zgromadziło się wiele kobiet, które będąc liderami politycznymi, aktywnie włączają się w działalność na rzecz równouprawnienia kobiet i mężczyzn m.in. prezydent Malty Marie-Louise Coleiro Preca, prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė, prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović, prezydent Estonii Kersti Kaljulaid.

Goście, którzy do Reykjaviku przybyli już 27 listopada, zostali zaproszeni przez prezydenta Islandii Guðni Th. Jóhannesson na przyjęcie powitalne w Bessastaðir, oficjalnej rezydencji prezydentów Islandii, położonej w miejscowości Álftanes, niedaleko stolicy kraju.

 

DSC 0995

 

Podczas szczytu wielokrotnie podkreślano, jak ważna jest rola kobiet w polityce. Przewodnicząca Silvana Koch-Mehrin zaznaczyła, że jedna kobieta będąc liderem zmienia samą siebie, natomiast wiele kobiet liderów zmieniają całą politykę. W środę 29 listopada wręczone zostały specjalne nagrody kobietom zasłużonym w działaniach na rzecz równouprawnienia.

Pierwszą nagrodę otrzymała prezydent Vigdis Finnbogadottir, a także m.in. Nkosazana Clarice Dlamini-Zuma przewodnicząca Komisji Unii Afrykańskiej w latach 2012-2017, Kim Campbell premier Kanady w 1993 roku, Helen Clark premier Nowej Zelandii w latach 1999-2008.

DSC 1012

Panie Poseł Urszula Krupa, Poseł Ulrike Trebesius oraz Poseł Eleni Theocharous, zostały zaproszone na spotkanie z Delegacją Parlamentu z Tajwanu Hsiao Bi-khim oraz Chih-En Ko, podczas którego poruszone zostały kwestie sytuacji na Tajwanie w kontekście tematów równości płci i udziału kobiet w polityce poruszanych na konferencji.

DSC 1005

 

Logowanie

Wyszukiwarka

Polecane Linki

EP logo RGB EN

 

big logo ecr FI

 

 

Kalendarz obrad PE 2018

Kalendarz2018