Aktualne informacje: źródło www.radiomaryja.pl
Sejm przyjął nowelizację ustaw sądowniczych    Warszawa: Poświęcono pomnik gen. dyw. Janusza Brochwicz-Lewińskiego „Gryfa”    [TYLKO U NAS] J. Cichocki o przyjęciu poprawionej ustawy o lasach: Daje nam to spokój i pewność, że premierowi zależy na silnych LP    Pielgrzymi z Chorzowa w toruńskim sanktuarium    Sejm przyjął poprawkę do projektu nowelizacji ustaw o SN i sądach    Szef „Solidarności” o wniosku prezydenta ws. referendum: Wielki krok w kierunku społeczeństwa obywatelskiego    Posłowie za nowelizacją ustawy o żegludze śródlądowej    Niemcy/Lubeka: Atak nożownika w autobusie    J. Kwieciński: Wzrost sprzedaży detalicznej dowodem dobrej kondycji polskiej gospodarki    Sejm uchwalił ustawę antydopalaczową    Ministerstwo Zdrowia: Dodatkowe 125 tys. dzieci zaszczepionych przeciw pneumokokom    IPN: Sąd Okręgowy w Szczecinie unieważnił wyrok dot. kłamstwa katyńskiego

we sieradz 1

(więcej zdjęc po kliknięciu tutaj )

O tym jak ważna jest wiedza na temat Unii Europejskiej, jak również praktyka z nią związana przekonali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu. W czwartek 23 lutego kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży uczestniczyła w wykładzie dotyczącym podstawowych informacji na temat funkcjonowania Unii Europejskiej. Zajęcia w formie prezentacji multimedialnej poprowadziła dla nich mgr Monika Niżnik, asystentka akredytowana dr n. med. Urszuli Krupy - Poseł do Parlamentu Europejskiego.

 

Po wykładzie część osób została zaproszona na test wiedzy o UE. Następnie zainteresowani uczniowie mogli wziąć udział w specjalnie zorganizowanych dla nich Warsztatach Europejskich. Miały one na celu unaocznienie procesów demokratycznych stosowanych w Parlamencie Europejskim. Młodzież mogła zobaczyć, na czym polega tworzenie unijnych dokumentów oraz merytoryczna wymiana poglądów dotycząca ich treści. Każdy z nich mógł wcielić się w rolę posła do PE i debatować nad różnorakimi problemami. Uczniowie wyróżnili się bardzo dużą wiedzą polityczną.

 

Na zwycięzców testu wiedzy o UE czekały nagrody książkowe ufundowane przez Panią Poseł Urszulę Krupę. Natomiast pozostali uczniowie, którzy odznaczyli się szczególną aktywnością na warsztatach dostali gadżety z logiem frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Na każdego z uczestników czekały z kolei upominkowe długopisy i słodka niespodzianka.

  

Logowanie

Wyszukiwarka

Polecane Linki

EP logo RGB EN

 

big logo ecr FI

 

 

Kalendarz obrad PE 2018

Kalendarz2018