Aktualne informacje: źródło www.radiomaryja.pl
Serwis informacyjny, godz. 02.00    Serwis informacyjny: Skrót informacji z kraju i ze świata    W weekend politycy PiS odwiedzą 14 województw    Warszawa: trwa sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO    Wiceszef KE: Nord Stream 2 to nie jest projekt czysto komercyjny    Brazylia: Stan wyjątkowy w Sao Paulo z powodu strajku kierowców ciężarówek    Premier Morawiecki: Polska wspiera rumuńskie ambicje przystąpienia do strefy Schengen    Polski punkt widzenia 25.05.2018    [TYLKO U NAS] W. Skurkiewicz: W Warszawie omawiane są m.in. obszary, w których NATO powinno być mocniej zaangażowane    Odbył się rejs badawczy po Zatoce Puckiej    Ważny komunikat dla odbierających Radio Maryja przez internet    W WSKSiM odbyła się konferencja „Niepodległość cyfrowa. Elektroniczna komunikacja między państwem a obywatelami”

we sieradz 1

(więcej zdjęc po kliknięciu tutaj )

O tym jak ważna jest wiedza na temat Unii Europejskiej, jak również praktyka z nią związana przekonali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu. W czwartek 23 lutego kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży uczestniczyła w wykładzie dotyczącym podstawowych informacji na temat funkcjonowania Unii Europejskiej. Zajęcia w formie prezentacji multimedialnej poprowadziła dla nich mgr Monika Niżnik, asystentka akredytowana dr n. med. Urszuli Krupy - Poseł do Parlamentu Europejskiego.

 

Po wykładzie część osób została zaproszona na test wiedzy o UE. Następnie zainteresowani uczniowie mogli wziąć udział w specjalnie zorganizowanych dla nich Warsztatach Europejskich. Miały one na celu unaocznienie procesów demokratycznych stosowanych w Parlamencie Europejskim. Młodzież mogła zobaczyć, na czym polega tworzenie unijnych dokumentów oraz merytoryczna wymiana poglądów dotycząca ich treści. Każdy z nich mógł wcielić się w rolę posła do PE i debatować nad różnorakimi problemami. Uczniowie wyróżnili się bardzo dużą wiedzą polityczną.

 

Na zwycięzców testu wiedzy o UE czekały nagrody książkowe ufundowane przez Panią Poseł Urszulę Krupę. Natomiast pozostali uczniowie, którzy odznaczyli się szczególną aktywnością na warsztatach dostali gadżety z logiem frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Na każdego z uczestników czekały z kolei upominkowe długopisy i słodka niespodzianka.

  

Logowanie

Wyszukiwarka

Polecane Linki

EP logo RGB EN

 

big logo ecr FI

 

 

Kalendarz obrad PE 2018

Kalendarz2018