Aktualne informacje: źródło www.radiomaryja.pl
Ekstraklasa. Sensacyjna porażka mistrza Polski przy Łazienkowskiej    [TYLKO U NAS] P. Guzdek o odwołaniu konferencji „Prawo dziecka do życia”: To kompromitacja UJ i hańba dla Krakowa    Polski punkt widzenia 16.12.2017    Kanada sprzeda broń Ukrainie    M. Morawiecki: Z początkiem roku zaproponujemy pewne zmiany w rządzie    Myśląc Ojczyzna – prof. Mieczysław Ryba    Ekstraklasa. Sandecja wyrwała punkt, gol w doliczonym czasie gry na wagę remisu    Kraków: areszt sześciu podejrzanych o uprowadzenie dla okupu    Informacje Dnia 16.12.2017 [20.00]    Katecheza ks. bp. Antoniego Długosza    Szef MSZ Hiszpanii: po upadku IS dżihadyści będą wracać do Europy    [TYLKO U NAS] A. Bujara nt. ustawy o ograniczeniu handlu: W tym roku prezydent na pewno nie będzie mógł jej podpisać

we sieradz 1

(więcej zdjęc po kliknięciu tutaj )

O tym jak ważna jest wiedza na temat Unii Europejskiej, jak również praktyka z nią związana przekonali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu. W czwartek 23 lutego kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży uczestniczyła w wykładzie dotyczącym podstawowych informacji na temat funkcjonowania Unii Europejskiej. Zajęcia w formie prezentacji multimedialnej poprowadziła dla nich mgr Monika Niżnik, asystentka akredytowana dr n. med. Urszuli Krupy - Poseł do Parlamentu Europejskiego.

 

Po wykładzie część osób została zaproszona na test wiedzy o UE. Następnie zainteresowani uczniowie mogli wziąć udział w specjalnie zorganizowanych dla nich Warsztatach Europejskich. Miały one na celu unaocznienie procesów demokratycznych stosowanych w Parlamencie Europejskim. Młodzież mogła zobaczyć, na czym polega tworzenie unijnych dokumentów oraz merytoryczna wymiana poglądów dotycząca ich treści. Każdy z nich mógł wcielić się w rolę posła do PE i debatować nad różnorakimi problemami. Uczniowie wyróżnili się bardzo dużą wiedzą polityczną.

 

Na zwycięzców testu wiedzy o UE czekały nagrody książkowe ufundowane przez Panią Poseł Urszulę Krupę. Natomiast pozostali uczniowie, którzy odznaczyli się szczególną aktywnością na warsztatach dostali gadżety z logiem frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Na każdego z uczestników czekały z kolei upominkowe długopisy i słodka niespodzianka.

  

Logowanie

Wyszukiwarka

Polecane Linki

EP logo RGB EN

 

big logo ecr FI

 

 

Kalendarz obrad PE 2017

Kalendarz2107