Aktualne informacje: źródło www.radiomaryja.pl
Rosja: Trwają wybory prezydenckie    Irlandia: Modlitwa różańcowa w intencji obrony życia    Ewangelia na niedzielę    Ekstraklasa. Grad bramek, rzut karny i czerwień w Kielcach    Short track. Natalia Maliszewska wicemistrzynią świata!    Toruń: Trwają nauki rekolekcyjne prowadzone przez red. Grzegorza Górnego    Polski punkt widzenia 17.03.2018    Wrocław: W ramach „Wielkanocnej Paczki dla Rodaków ze Lwowa” zebrano ponad 3 tony żywności    Partie przygotowują się do wyborów samorządowych    Prof. Chen: ułożenie szczątków kluczowe w badaniu katastrofy smoleńskiej    Papież Franciszek: Jedyną mądrą i niezwyciężoną bronią jest miłość ożywiana przez wiarę, ponieważ ma moc rozbrojenia sił zła    Myśląc Ojczyzna – prof. Mieczysław Ryba

we sieradz 1

(więcej zdjęc po kliknięciu tutaj )

O tym jak ważna jest wiedza na temat Unii Europejskiej, jak również praktyka z nią związana przekonali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu. W czwartek 23 lutego kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży uczestniczyła w wykładzie dotyczącym podstawowych informacji na temat funkcjonowania Unii Europejskiej. Zajęcia w formie prezentacji multimedialnej poprowadziła dla nich mgr Monika Niżnik, asystentka akredytowana dr n. med. Urszuli Krupy - Poseł do Parlamentu Europejskiego.

 

Po wykładzie część osób została zaproszona na test wiedzy o UE. Następnie zainteresowani uczniowie mogli wziąć udział w specjalnie zorganizowanych dla nich Warsztatach Europejskich. Miały one na celu unaocznienie procesów demokratycznych stosowanych w Parlamencie Europejskim. Młodzież mogła zobaczyć, na czym polega tworzenie unijnych dokumentów oraz merytoryczna wymiana poglądów dotycząca ich treści. Każdy z nich mógł wcielić się w rolę posła do PE i debatować nad różnorakimi problemami. Uczniowie wyróżnili się bardzo dużą wiedzą polityczną.

 

Na zwycięzców testu wiedzy o UE czekały nagrody książkowe ufundowane przez Panią Poseł Urszulę Krupę. Natomiast pozostali uczniowie, którzy odznaczyli się szczególną aktywnością na warsztatach dostali gadżety z logiem frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Na każdego z uczestników czekały z kolei upominkowe długopisy i słodka niespodzianka.

  

Logowanie

Wyszukiwarka

Polecane Linki

EP logo RGB EN

 

big logo ecr FI

 

 

Kalendarz obrad PE 2018

Kalendarz2018